utorok 23. januára 2018

Novým majstrom Slovenska sa stal Váraljay !Hneď z úvodu roku 2018 sa konali majstrovstvá Slovenska, ktoré hostili Nováky. Tradične sa konali turnaje v dvojiciach, junioroch, ženách a vrcholom bol mužský turnaj, ktorého sa zúčastnilo 127 hráčov. 

Dvojice
Sobota začala už tradične najskôr turnajom dvojíc, do ktorého sa prihlásilo 61 párov. Celý turnaj sa hral na tri víťazné legy. Hneď v prvom kole prekvapivo skončila dvojica Oprala/Jung, ktorá nestačila na ženské duo Bužková/Sulovská a podľahla im 2:3. Podstatne väčším prekvapením však bolo vypadnutie jedných z favoritov - Vindiš/Zatko hneď v prvom kole, taktiež najtesnejším rozdielom nestačili na dvojicu Poliak/Bača. Táto dvojica potvrdila svoju vysokú kvalitu hneď v ďalšom kole, keď opäť narazili na veľmi silné duo Váraljay/Klementy a zdolali ich 3:1. Los im naozaj neprial a ďalších favoritov chytili aj v treťom kole, tentokrát to bola dvojica Minarčík st./Štefaňák, s ktorými si však poradili 3:0. Suverénne zatiaľ prechádzala dolnou časťou pavúka dvojica Ševcov/Mika a darilo sa aj zmiešanému páru Nagyová/Strieš.

V štvrťfinále dvojica Poliak/Bača zdolala 3:1 Mrenicu s Červeňanom. Ich súpermi sa stali Bubniak/Okres, ktorí zdolali 3:2 Dzurňáka a Šiňanského. Prekvapivo hladko zvíťazili Nagyová a Strieš s Keszim a Hlavatým a posledným semifinalistom sa po východniarskom derby stali Ševcov/Mika, keď zdolali dvojica Dorin/Vavrek. Prvý semifinálový zápas bol pomerne rýchly, favorizovaná dvojica Poliak/Bača si postup do finále zabezpečila po výhre 3:0. Druhé semifinále bolo veľmi vyrovnané, z víťazstva sa napokon tešili Mika a Ševcov. Tí sa napokon stali majstrami Slovenska v dvojiciach, keď vo finále zvíťazili najtesnejším možným rozdielom.

Juniori
Turnaja juniorov sa zúčastnilo deväť hráčov. Na deviatom mieste skončil Šelmeci, piate miesto obsadili D.Baník, M.Belluš, A.Vindiš a M.Telepka. Delené tretie miesto obsadili Oliver Longauer a Michal Chovanec. Vo finále sa stretli Matúš Klimko a Roman Pavlovič. Obaja predviedli veľmi dobré výkony, Pavlovič hodil šesťkrát 100+, pričom jedenkrát z toho bolo fantastické zavretie 108, ktoré bolo ale jeho jediným zavretím v tomto zápase. Klimko hodil 100+ trikrát a jedenkrát sa postaral aj o 140. Víťazný priemer Klimka bol napokon 60,74, k čomu dopomohlo aj výborné zavretie 19. šípkou. Priemer Pavloviča bol 57,25.

Darts Corner - UK Darts Superstore 
Nákupom cez banner podporíte našu stránku
Ženy
Do turnaja žien sa prihlásilo 10 hráčok. Deviate miesto obsadila Z.Fedorová a A.Fábryová. Na piatom mieste skončila M.Houžvičková, F.Adamčíková, Z.Bužková a L.Saparová. Tretie miesto obsadila M.Sulovská a Ľ.Kolandrová. Vo finále sa napokon stretla Katka Nagyová a Kristína Salczerová. Úspešnejšia bola prvá menovaná, ktorá zvíťazila 4:2 s priemerom 51,04, hodila po jednej stovke a 140. Priemer Salczerovej bol 51,96, keď hodila až päťkrát 100+. Najrýchlejšie zavretie predviedla víťazka, ktorej sa podarilo zavreť 21. šípkou.

Muži
Turnaja mužov sa tento rok zúčastnilo 127 šípkarov, čo je oproti minulému roku nárast približne o 30 hráčov ! Pri takomto množstve už sa ale turnaj hral priamo KO pavúkom, čo nám pripravilo veľké prekvapenia hneď na úvod. Hneď v prvom kole mal na mále Juraj Vindiš, ktorý zvíťazil 4:3 s Milanom Kapustom. Rovnako veľmi vyrovnaný zápas odohrali Keszi so Žilkom, v ktorom sa tešil novozámocký šípkar. Osudovým sa pre Vindiša stalo druhé kolo, kde narazil na Petra Klementyho a podľahol mu 4:2. Z turnaja sa taktiež porúčal Bédy, ktorý nestačil na Baču a prehral 4:1. Zaujímavým zápasom bol taktiež súboj Pivarča s Jungom, kde sa z víťazstva 4:1 tešil prvý menovaný.

V najlepšej 32 prekvapivo skončil niekoľkonásobný majster Slovenska Vlado Zatko, keď podľahol 1:4 Jurajovi Hlavatému. Konečná to bola aj pre nitrianského šípkara Jaroslava Opralu, ktorý nestačil na Františka Miku a prekvapivo skončil aj Milan Štefaňák, ktorý prehral so Štefanom Hájkom 1:4. Ďalej postupoval Váraljay, ktorý tentokrát vyradil Martina Červeňana výsledkom 4:2. V osemfinále sme mohli vidieť hneď niekoľko vyrovnaných súbojov. Juraj Hlavatý prehral najtesnejším rozdielom s Keszim, rovnakým výsledkom zvíťazili aj Mika a Ivan Fiľo, ktorý zdolali Poliaka, respektíve Michala Sedláka.

Štvrťfinálové zápasy boli viacmenej pomerne rýchle. Prvým semifinalistom sa stal Keszi, keď zdolal Tipula hladko 4:0. Jeho súperom sa stal Mika, ktorý zdolal 4:2 Pivarča. Rovnakým výsledkom postúpil do ďalšieho kola aj Váraljay, ktorý zdolal Ševcova. Posledným semifinalistom sa stal Hájek, keď zdolal Fiľa bez straty legu. Suverénne zahral v semifinále Gabriel Váraljay, keď s Hájkom stratil jediný leg a stal sa tak prvým finalistom. Cesta jeho súpera bola podstatne náročnejšia, keďže druhý zápas ponúkol plných 9 legov. Šťastnejší bol napokon Mika, ktorý zdolal Kesziho 5:4.

Finále napokon ponúklo vynikajúci zápas. Mika viedol už 3:0, keď zatváral dvakrát 22. a raz 26. šípkou. Potom ale nastúpil Váraljay a vyhral všetkých päť legov v rade, keď zahral naozaj fantastické šípky ! Zatváral postupne 17., 16., 23., 14. a 20. šípkou. Mika hodil päťkrát 100+ a jednu 140, Váraljay hodil stoviek rovnako 5, pridal k tomu ale jednu 140 a dvakrát 180. Priemer porazeného Miku bol napokon 66,34, Váraljayov bol pekných 75,06.

Darts Corner - UK Darts Superstore 
Nákupom cez banner podporíte našu stránku

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© WHAT A DART
Maira Gall