utorok 31. októbra 2017

Prvý región v novej sezóne je za nami !


V sobotu 28.10 sa konali prvé turnaje kategórie región v sezóne 2017/2018. Spolu sa zúčastnilo 107 ľudí, čo je určite dobrou vizitkou pre slovenské šípky a veríme, že toto číslo sa bude aj naďalej zvyšovať.


Darts Corner - UK Darts Superstore 
Nákupom cez banner podporíte našu stránku


Západ
Na západe si k šípkam našlo cestu tradične najviac šípkarov - 40 ľudí zamierilo v sobotu do Novák. Ako na jedinom regióne sa v Novákoch odohral aj turnaj juniorov, do ktorého zasiahlo šesť chlapcov.
Tí boli rozdelení do dvoch skupín po tri, pričom z každej postupovali dvaja. Skupina A ovládol Oliver Longauer, druhý skončil Adam Vindiš a bez výhry obišiel Majo Beluš. V skupine B bol najúspešnejší Michael Chovanec pred Pavlovičom a Štangom. Do finále sa napokon prepracovali hráči, ktorí paradoxne v skupine skončili na druhom mieste. Úspešnejší bol Pavlovič, ktorý zdolal Vindiša 3:2.

Hlavný turnaj bol rozdelený do ôsmich skupín, z ktorých postupovali taktiež dvaja. Nasadená jednotka Zatko s prehľadom zvíťazil v prvej skupine, kde stratil jediný leg s druhým Rajnohom. Podobne to dopadlo aj v druhej skupine, kde zvíťazil Bédy, ktorému leg uchmatol Mrenica. To skupina C bola veľmi vyrovnaná a až traja hráči dosiahli rovnaký počet bodov. Najúspešnejšie z toho vyšiel Sekereš, ktorý skončil pred Petrom Jakubisom. Skupinu D ovládol Pivarč, ktorý stratil jediný leg. Na druhom mieste skončil junior Michal Chovanec !

V skupine E bol najúspešnejší Juraj Vindiš, ktorý skončil prvý pred Martinom Horečným. Zamotná bola skupina F, kde mali rovnaký počet bodov Kvasnička i Žilka, no prvé miesto napokon obsadil prvý menovaný vďaka vzájomnému zápasu. Veľmi vyrovnaná bola aj predposledná skupina, kde taktiež dvaja hráči získali tri body. Prvý napokon skončil Výboch pred Krajkovičom. Nasadená dvojka,Oto Zmelík, suverénne prešiel skupinou bez straty legu. Za ním skončil Kripner.

Hneď v prvom kole pavúka sme mohli vidieť niekoľko vyrovnaných zápasov. Róbert Žilka zdolal najtesnejším rozdielom Ľuboša Pivarča, Juraj Vindiš nestačil na domáceho Petra Jakubisa, no výborným výkonom sa prezentoval aj junior Chovanec, ktorý uchmatol dva legy Kvasničkovi. Ten vo štvrťfinále odohral sedemlegový zápas s Jakubisom, no úspešnejší bol opäť Jakubis. Zatko, Žilka i Zmelík zvíťazili pomerne jednoznačne.

Oba semifinálové zápasy skončili rovnakým výsledkom. Vlado Zatko zdolal Žilku 5:1, Zmelík zase prešiel cez Jakubisa. Zmelík sa tak vo finále mohol Zatkovi revanšovať za nevydarené finále Slovenského poháru, no výsledok bol napokon podobný tomu zo Svederníka a víťazstvo si napokon na svoju stranu pripísal opäť Zatko.

Fotka Petra Mc Jakubisa.

Stred
Do Banskej Štiavnice si cestu našlo 32 šípkarov, ktorí boli rozdelení do štyroch skupín, takže si všetci zahrali poriadnu porciu zápasov, čo je to najdôležitejšie. V skupine A zvíťazil vďaka lepšiemu skóre Horník, druhý skončil Rojík, ktorý mal zase lepší vzájomný zápas so Štrbom. Štvrtý skončil Suchý. Skupinu B ovládol bez prehry Erik Poliak, za ktorým skončil Mäčko. Súboj o zvyšné dve miesta bol veľmi vyrovnaní, no o skóre napokon skončil tretí Hrabko pred Havranom.

V tretej skupine zvíťazil suverénne Rafaelis, no zvyšné tri miesta boli veľmi vyrovnané. Opäť o skóre skončil na druhom mieste Tuharský pred Rosíkom a Kalamárom. V poslednej skupine zvíťazil Ľupták. Na druhom mieste skončil vďaka lepšiemu skóre Bystriansky pred Kurdim a štvrté miesto taktiež vďaka skóre obsadil Perháč.

Pavúkom prechádzali najúspešnejšie Rafaelis, ktorý zdolal v semifinále Kalamára po veľmi vyrovnanom súboji 4:3 a Poliak, na ktorého nestačil Horník. Bez prehry napokon z turnaja odišiel Poliak, ktorý si vo finále poradil suverénne s Rafaelisom 4:0.

Fotka 1.DC  Banská Štiavnica.

Východ
V Bardejove sa zišlo 35 hráčov, ktorí boli rozdelení do ôsmich skupín po štyroch, respektíve piatich hráčov. Nasadenou jednotkou bol Váraljay, ktorý skupinou A prešiel suverénne so stratou jediného legu. Druhé miesto obsadil Tipul. V druhej skupine zvíťazil Miženko pred Michalom Sedlákom. Skupinou C prešiel suverénne Karabinoš, za ktorým druhé postupové miesto obsadil Vavrek. Štvrtú skupinu ovládol bez prehry Ševcov pred druhým Vozárskym.

Skupina E patrila Milanovi Štefaňákovi, ktorý v štyroch zápasoch nestratil jediný leg. Druhé miesto obsadil Ziman. Hladko prešiel skupinou aj Minarčík, ktorý stratil jediný leg s druhým Vincom. Predposledná skupina patrila Hrušovičovi, postupové miesto obsadil aj Nehila. Posledná skupina bola neuveriteľné vyrovnaná a o prvom mieste napokon rozhodovala mini tabuľka. Prvé miesto tak obsadil Klementy pred Mikom a nepostupové miesto obsadil len tesne junior Klimko.

V osemfinále skončili všetky zápasy pomerne suverénne. Výnimkou bol súboj Minarčíka s Vozarským, v ktorom bol úspešnejší druhý menovaný po sedemlegovom zápase. V štvrťfinále zdolal Váraljay Miku 4:1 a Ševcov si po obrovskej dráme poradil s Karabinošom. Štefaňák suverénne zdolal Vozárskeho a hladko zvíťazil aj Klementy.

Váraljay pokračoval vo výbornej hre aj v semifinále, kde nedal žiadnu šancu Ševcovovi a zdolal ho 5:1. O niečo viac sa narobil Štefaňák, ktorý zdolal Klementyho 5:3. Finále spočiatku vyzeralo suverénne v prospech Váraljaya, ktorý viedol už 4:0, no Štefaňák ho napokon dotiahol a zápas v podstate začínal odznovu. V rozhodujúcom legu však opäť zvíťazil Váraljay a mohol sa tak tešiť z víťazstva. Víťazný priemer bol 72,43, zatiaľ čo porazený mal 69,93.

Celkovo v Bardejove padlo dvadsať 180, pričom po tri hodili Miženko a obaja finalisti. Najvyššie zavretie bolo 160, o ktoré sa taktiež postaral víťaz turnaja. K tomu ešte pridal zavretie 117 priamo z finále. Dve zavretia nad sto mal taktiež Štefaňák a po jednom pridali Mika, Miženko a Minarčík.

Suverenitu potvrdil Váraljay aj v počte legov zavretých do 18.tej šípky. Tých mal až jedenásť, zatiaľ čo Štefaňák sedem. Porazený finalista bol však úspešnejší v zatváraní do piateho kola, ktoré sa mu podarilo až dvakrát. Najlepšie zavretie bolo štrnástou šípkou od Klementyho.

Fotka Jána Gombára.


Darts Corner - UK Darts Superstore
Nákupom cez banner podporíte našu stránku

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© WHAT A DART
Maira Gall