utorok 26. septembra 2017

Zatko staronovou slovenskou jednotkou !


V sobotu 23.9. sa vo Svederníku zahájila sezóna 2017/2018, ktorej prvým turnajom bol Slovenský pohár. Účasť bola veľmi pekná, odohrali sa všetky naplánované turnaje, to znamená, že na svoje si prišli muži, ženy i juniori. Turnaj bol tiež obohatený účasťou hráčov z Českej republiky.

Sobota tradične začala turnajom dvojíc, do ktorého sa prihlásilo 32 párov. Už v prvom kole sa odohralo niekoľko vyrovnaných súbojov. Dvojica Jakubis/Mariš zdolala Garaja s Halačom 3:2. Rovnakým výsledkom do ďalšieho kola postúpili aj favoriti Minarčík st./Štefaňák, proti ktorým nastúpili českí reprezentanti Moravčík/Dedek. Jakubis s Marišom pokračovali v dramatických zápasoch aj v ďalšom kole, tentokrát zdolali Faba s Jakubom Sedlákom. Rovnakým výsledkom zvíťazili ich ďalší súperi - Zmelík/Nagyová. Suverénne prechádzala turnajom zohratá Váraljay/Michal Sedlák. Dvojice Minarčík st./Štefaňák už ďalšie drámy nepripustila a po výhre 3:0 v druhom kole a 3:1 v treťom sa dostali do semifinále. Ich súpermi sa stala ďalšia česká dvojica Polyák/Podohra, ktorý zatiaľ v každom svojom zápase stratili leg. Slovenská dvojica tentokrát na tú českú nestačila, hoci sa opäť hral veľmi vyrovnaný zápas, Polyák/Podhora zvíťazili 3:2 a postúpili do finále. Aj tretí zápas v rade sa pre dvojicu Jakubis/Mariš skončil najtesnejším rozdielom, tentokrát zdolali Zmelíka s Nagyovou. V semifinále už však nestačili na skúsenú dvojicu Váraljay/M. Sedlák, ktorý napokon celým turnajom prešli suverénne a aj vo finále zvíťazili 3:0.

Turnaja juniorov sa zúčastnili traja hráči, ktorí odohrali zápasy každý s každým. Oba svoje zápasy vyhral Michal Chovanec, na druhom mieste skončil Oliver Longauer a tretie miesto obsadil Adam Vindiš.

Do turnaja žien sa prihlásilo päť hráčiek, ktoré taktiež odohrali súboje každá s každou. Celý turnaj suverénne ovládla Katarína Nagyová, ktorá v štyroch zápasoch nestratila ani jeden leg. Na druhom mieste skončila jej najväčšia súperka Martina Sulovská, ktorá zaváhala len s ňou, no vyrovnaný zápas odohrala aj so Salczerovou, ktorú zdolala len tesne 3:2. Bronzovú priečku obsadila Búžková, ktorá podľahla Sulovskej a Nagyovej, no zdolala Salczerovú i Krupovú. Štvrté miesto tak patrilo Salczerovej, ktorá vo vzájomnom zápase zdolala Krupovú 3:1 a odsunula ju tak na piate miesto.

Darts Corner - UK Darts Superstore

Do hlavného turnaja sa prihlásilo 82 hráčov, ktorí boli rozdelení do šestnástich skupín po päť alebo šesť hráčov. Z každej skupiny postupovali do pavúka dvaja najlepší.

Prvú skupinu ovládla nasadená jednotka Juraj Vindiš, ktorý bez problémov postúpil z prvé miesta. Súboj o druhé miesto však bol veľmi vyrovnaný a napokon ho obsadil Ladislav Vinca, keď až tri jeho zápasy vyhral 3:2. V skupine B zvíťazil vďaka lepšiemu skóre Dominik Moravčík, napriek tomu, že vo vzájomnom súboji podľahol Jurajovi Valnému, ktorý skončil druhý. Skupina C bola taktiež veľmi vyrovnaná a o prvom mieste opäť rozhodovalo skóre, ktoré mal najlepšie Marián Kvasnička, pred druhým Marekom Dzurňákom. Ani ďalší favorit nezaváhal a Oto Zmelík suverénne ovládol skupinu D, keď po jednom legu stratil s druhým Výbochom a tretím Fundárekom. 

V skupine E sa stretli dve ženy, no ani jedna na postup nestačila. Skupinu totiž vyhral Mika, hoci súboj s Nagyovou zvládol najtesnejším možným rozdielom. Druhé miesto obsadil Chládecký, ktorý nestačil len na víťaza skupiny. V šiestej skupine zvíťazil Jaroslav Masaryk, ktorý v priamom súboji u prvé miesto zdolal Halača, ktorý obsadil napokon druhé miesto. V ďalšej skupine zvíťazil Jozef Kvasnička, ktorý ani raz nezaváhal. Druhú postupovú priečku obsadil Marek Kalamár, keď vo vzájomnom súboji zdolal Miloša Bédyho, ktorému tak ostalo tretie, nepostupové miesto. Skupinu G ovládol Gabriel Váraljay, avšak súboj o druhé miesto bol veľmi vyrovnaný, keď až traja hráči získali dva body. Rozhodovať tak muselo skóre, ktoré mal najlepšie Rastislav Purdek. 

Skupina I bola taktiež poriadne vyrovnaná a o prvom mieste napokon rozhodovalo skóre. To mal lepšie Milan Štefaňák a hoci vo vzájomnom súboji nestačil na Vranku, obsadil prvé miesto práve pred ním. Skóre tiež rozhodovalo aj v skupine J. Tam mali až traja hráči rovnaký počet bodov, no najlepšie skóre mali Vavrek a Kurdi. Ich skóre však bolo rovnaké a zo vzájomného zápasu vyšiel lepšie Vavrek, ktorý tak obsadil prvé miesto. Ďalšiu skupinu podľa očakávaní ovládol Pivarč, ktorý stratil jediný leg. Druhé miesto napokon obsadil Jakub Sedlák. Skupina L pripravila ďalšie prekvapenie, keď z nej nepostúpil jej favorit Minarčík st. Namiesto neho obsadil prvé miesto Tomáš Adam. O druhom mieste rozhodovalo opäť skóre, ktoré mal síce Minarčík rovnaké ako Zeher, no vo vzájomnom súboji bol úspešnejší Zeher, ktorý tak skončil druhý.

V skupine M zvíťazil Ševcov, ktorý mal síce rovnako bodov ako druhý Garaj, no opäť rozhodovalo skóre. Štrnásta skupina v poradí patrila podľa očakávaní Keszimu, za ktorým skončil Pavel Kunák mladší, ktorý vo vzájomnom zápase podľahol víťazovi skupiny 3:2. Víťazom skupiny O sa stal český reprezentant Dušan Dedek, no súboj o druhé miesto bol opäť vyrovnaný a znova rozhodovalo skóre. To mal najlepšie Škantár, ktorý tak obsadil druhé postupové miesto. Poslednú skupinu suverénne ovládla nasadená dvojka Vlado Zatko, ktorý stratil jediný leg s druhým hráčom zo skupiny, Marekom Polyákom. Český šípkar stratil taktiež jediné legy len v súboji so Zatkom.

V prvom kole pavúka sme sa dočkali jediného veľkého prekvapenia, keď Pivarč podľahol 0:4 Chládeckému. Rovnakým výsledkom podľahol Marián Kvasnička Kurdimu, avšak zvyšné zápasy končili skôr podľa očakávaní. V druhom kole mal namále Juraj Vindiš, ktorý s Jakubom Sedlákom prehrával už 3:1, no napokon zápas dokázal otočiť a postúpiť do štvrťfinále. Z turnaja vypadol aj Keszi, ktorý v ďalšom vyrovnanom zápase nestačil na Škantára, ktorému podľahol 4:3.

Štvrťfinále ponúklo fantastické zápasy. Zmelík zdolal v neuveriteľne napínavom súboji Vindiša 4:3, hoci Vindiš začal posledný leg fantasticky. Zmelíkovým súperom sa stal Váraljay, ktorý vo východniarskom derby zdolal rovnako najtesnejším možným výsledkom Miku 4:3. Vo výborných výkonoch pokračovalo prekvapenie turnaja, Chládecký, ktorý vo štvrťfinále zdolal Štefaňáka 4:1. Jeho súperom sa podľa očakávaní stal Zatko, ktorý zdolal Ševcova 4:0.

Prvý semifinálový súboj ponúkol ďalšiu obrovskú drámu, ktorá bola predovšetkým o tom, kto udrží pevnejšie nervy. To sa napokon podarilo skúsenejšiemu Zmelíkovi, ktorý Váraljaya zdolal 5:4. V druhom súboji bol priebeh zápasu o niečo pokojnejší, keďže zápas mal v réžii Zatko, ktorý zdolal Chládeckého 5:2. Finále opäť ponúklo fantastické šípky a až do stavu 3:3 si hráči držali svoje podanie. V siedmom legu však Zatko fantasticky zavrel 135 (25,T20,50) a to pravdepodobne rozhodlo o jeho víťazstve, keďže do ôsmeho legu išiel ako podávajúci a to si aj udržal.


Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© WHAT A DART
Maira Gall