štvrtok 7. septembra 2017

Koho uvidíme na PDC Q School 2018 ?


Čas nám ubieha neuveriteľne rýchlo a my sme sa prehupli už do poslednej štvrtiny roku 2017. To znamená, že okrem Majstrovstiev sveta sa nám opäť blíži a PDC Q School. Tá bude tento rok ďaleko zaujímavejšia ako tomu bolo v uplynulých rokoch. Zaujíma vás prečo ? Prečítajte si náš článok.
Obrovskou novinkou pre toto podujatie je jeho rozdelenie. Od vzniku PDC totiž bolo vznikom, že sa ku koncu januára konalo jedno podujatie Q School vo Veľkej Británii, ktoré bolo otvorené hráčom z celého sveta. Ako už však bolo niekoľkokrát spomínané, šípky zažívajú neuveriteľný "boom" a preto sa vedenie PDC odhodlalo k veľkému kroku. Čakajú nás totiž dve podujatia Q School ! Obe budú prebiehať v rovnakom čase, takže nikto nebude mať nejakú väčšiu šancu na úspech, avšak bude prebiehať na dvoch rôznych miestach. Jeden víkend bude tradične vo Wigana a bude najmä pre hráčov z Veľkej Británie, pričom ďalšie štyri turnaje budú v nemeckom Hildesheime, kde by sa mali stretnúť európski záujemci. Čo to ale znamená ? No na jednej strane pravdepodobne o niečo ľahšiu konkurenciu v Anglicku, na druhej strane však obrovskú šancu pre česko-slovenských hráčov.

No a teraz sa poďme pozrieť na potencionálnych návštevníkov Q School, ktorí by sa papierovo mali postarať o jeden z najlepších ročníkov v histórii tejto súťaže.

Darts Corner - Specialist UK Dart ShopSkúsení hráči


Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt corey cadby

Corey Cadby
Obrovský talent svetových šípiek je najhorúcejším favoritom na zisk profesionálnej karty. Tento rok sa totiž na podujatiach World Series predviedol herne vo výbornom svetle, keď dokázal zdolať Taylora, van Barnevelda, Smitha či Wrighta. Okrem toho si zahral finále v Aucklande, kde mal na dosah svoj najväčší úspech v kariére, no napokon sa musel pokloniť pred Kylom Andersonom. Tento "tazmánsky diabol" sa mal Q School zúčastniť už tento rok, no napokon sa tomu vyhol, tento rok by mu už však pravdepodobne nemalo nič stáť v ceste. Okrem toho má už istú miestenku na majstrovstvá sveta juniorov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt glen durrant

Glen Durrant
Podobne ako u Cadbyho aj u Durranta sa o účasti na Q School hovorilo už tento rok. Napokon sa však rozhodol ostať v BDO, no jeho pravý dôvod nepozná nikto. Podarilo sa mu po prvýkrát v kariére získať titul z Lakeside a pravdepodobne najmä toto víťazstvo rozhodlo o jeho zotrvaní v BDO. To, že Glen by sa kvalitou v PDC nestratil potvrdili jeho výkony minulý rok na Grand Slame, no otázne ostáva, či by sa z neho nestal len priemerný hráč ako tomu bolo napríklad v prípade Buntinga.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt danny noppert

Danny Noppert
Máme tu prvého kandidáta na zisk profesionálnej karty na európskom podujatí. Čo sa Nopperta týka, o jeho účasti môžeme hovoriť už takmer so stopercentnou istotou, keďže sa na sociálnych sieťach sám vyjadril, že sa chce stať profesionálom. Vidieť to môžeme aj pri jeho umiestnení v BDO rebríčku, kde tento rok vynechával množstvo turnajov a vypadol už aj z najlepšej dvadsiatky. Noppert má rozhodne obrovské kvality, veď pri svojej premiére v Lakeside došiel do finále a famózne zápasy odohral aj na Grand Slame, kde zdolal Suljovića a odohral výborné zápasy s van Barneveldom či Kylom Andersonom.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt jamie hughes

Jamie Hughes
Zatiaľ čo u predchádzajúcich hráčov je šanca na účasť veľmi vysoká, u Hughesa je to skôr len prianie verejnosti. Hughes však rozhodne má kvality na to, aby bojoval medzi tými najlepšími, čo dokázal podobne ako jeho kolegovia z BDO na Grand Slame. Tam zdolal Chisnalla a Jamesa Wilsona, vďaka čomu ovládol skupiny, v ktorej bol okrem nich ešte aj James Wade. Výborne hral aj v play-off, kde však absolútne nezvládol záver a napokon prehral s Dobeym, pre ktorého to bol životný úspech. Kto vie, možno si to Jamie tento rok rozmyslí a prekvapí viacero ľudí.

Darts Corner - UK Darts Superstore

Mladíci


Justin van Tergouw
Ďalší holandský talent v zozname. Ešte len 17 ročný šípkar je jedným z najväčších talentov svetových šípiek a svoje kvality dokazuje už dlhšiu dobu. Na juniorskom okruhu BDO v podstate nemal konkurenciu a nie raz sa mu podarilo odohrať zápas hodný profesionálov v PDC. Mnoho odborníkov ho prirovnáva k Michaelovi van Gerwenovi a podobný by bol aj ich vek pri vstupe na profesionálny okruh. Justinovi sa len nedávno podarilo kvalifikovať sa aj na podujatie European Tour, kde však najtesnejším rozdielom podľahol obrovskému prekvapeniu turnaja Kistovi.Nico Blum
Nico je ešte o rok mladší ako Justin, no čo sa týka účastí na PDC European Tour je o niečo skúsenejší. Hoci treba priznať, že podmienky na kvalifikáciu má podstatne jednoduchšiu a väčšinou mu stačí prejsť cez nemeckých hráčov, kvalitu na profesionálny okruh rozhodne má. Na druhej strane je však veľmi otázny jeho vek, a otázka či by nebolo rozumnejšie aspoň jeden rok počkať na Development Tour a už spomínaných európskych podujatiach, kde by mohol nazbierať ešte dostatok skúseností.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt rusty jake rodriguez

Rusty-Jake Rodriguez
Najmladší z bratov Rodriguezových, no podľa viacerých má práve on najväčšie predpoklady stať sa hviezdou. Kvalifikácie sa zúčastnil už tento rok, no neúspešne, keď trikrát skončil v najlepšej 128 a raz o kolo ďalej. Napriek tomu však tento rok naberá obrovské množstvo skúsenosti na Development a Challenge Tour a samozrejme skúša kvalifikácie na podujatia European Tour. Napriek jeho nízkemu veku, 16 rokov, patril na podujatiach BDO medzi najlepších hráčov a tak sa opäť očakáva jeho snaha o profesionálnu kartu.

Náš tip


Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt krzysztof ratajski

Krzysztof Ratajski
Tento poľský šípkar je asi najväčším favoritov spomedzi hráčov východnej Európy na vybojovanie si profesionálnej karty. Svoje kvality jasne dokazuje tento rok, kedy si vybojoval miestenku na 11 z 12 podujatí European Tour. Okrem toho podáva výborné výkony i v BDO, kde stále bojuje o účasť na majstrovstvách sveta v Lakeside, ktorých už sa v minulosti taktiež zúčastnil. Na Ratajskom je vidieť obrovské zlepšenie a nabratie skúseností práve z podujatí európskej tour a preto by určite nebolo žiadnym prekvapením, ak by sa pokúsil o zisk karty.

Zhodujete sa s menami v tomto článku, alebo máte nejaké iného favorita, ktorého sme my nespomenuli ? Podeľte sa o neho s ostatnými v komentároch.

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© WHAT A DART
Maira Gall