pondelok 10. júla 2017

Posledný Slovenský pohár ovládol Milan Dudáš !

V sobotu 8. júla sa vo Svederníku neďaleko Žiliny uskutočnil posledný Slovenský pohár sezóny 2016/2017 s poradovým číslom päť. Rozhodlo sa na ňom aj o nominácii na Winmau World Masters, kde nás bude tradične reprezentovať štvorica hráčov.

Po dlhšom čase si zahrali aj ženy, ktoré sa naposledy stretli na regióne v Nových Zámkoch, avšak ten si zo sobotňajšej zostavy pamätala len jediná hráčka. Žien sa stretlo tentokrát šesť, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín po tri, pričom prvé dve si vybojovali postup. Skupinu A ovládla podľa očakávaní Sulovská, ktorá nestratila ani jeden leg. Druhé postupové miesto si vybojovala Pilková, ktorá bez straty legu zdolala Birošovú. Druhá skupina bola podstatne vyrovnanejšia a vyhrala ju Jakubisová. Tá sa však na víťazstvo poriadne nadrela a oba zápasy vyhrala 3:2. Druhá skončila Nagyová, ktorá v súboji o postup zdolala 3:0 Búžkovú. Prvé a aj posledné legy stratila Sulovská v semifinále, kde narazila na Nagyovú a zdolala ju najtesnejším možným rozdielom 3:2. Druhý zápas skončil jasnejším výsledkom, miesto vo finále si vybojovala Jakubisová, ktorá zdolala Pilkovú 3:0. Vo finále svoje skúsenosti dokonale zúžitkovala najlepšia slovenská hráčka Sulovská, ktorá zvíťazila 3:0. Martina tak neuveriteľným spôsobom kraľuje ženskému rebríčku a v septembri sa tak môžeme opäť tešiť na jej reprezentáciu Slovenska na World Masters.

Pred hlavným turnajom sa tiež tradične odohral aj turnaj dvojíc, do ktorého sa tentokrát prihlásilo 23 párov. V prvom kole získalo viacero dvojíc voľný postup, no svoje zápasy si odohrali aj viacerí favoriti tohto turnaja. Dva zápasy boli veľmi vyrovnané a skončili najtesnejším možným rozdielom, zvyšné končili suverénne 3:0 v prospech favoritov. V druhom kole sa odohralo niekoľko zaujímavých zápasov. Tým najzaujímavejším bol bezpochyby súboj dvojice Červeňan/Vranka s dvojicou Kanis/Nagyová. Z víťazstva najtesnejším možným rozdielom sa napokon tešili prví dvaja menovaní. Rovnakým výsledkom zvíťazila aj ženská dvojica Sulovská/Búžková, ktoré zdolali Garaja s Halačom. V štvrťfinále už však nestačili na dvojicu Rárik/Horečný, ktorej podľahli 3:1. Druhými semifinalistami sa stali Štefaňák s Minarčíkom, ktorí zdolali Vranku a Červeňana. Podľa očakávaní si postup vybojovali aj Zmelík s Dudášom. Tí nepustili ani jeden leg Fabovi so Sedlákom. Víťazi minulého pohára Váraljay a Sedláka tentokrát nepostúpili do semifinále, stopku im vystavil Zatko s Vindišom. Semifinálové zápasy skončili zhodne 3:0. Prvým finalistom sa stali Štefaňák a Minarčík, v druhom zápase zase zvíťazili Zmelík a Dudáš. Tí napokon ovládli celý turnaj a prvý a zároveň aj jediný leg stratili až vo finále, v ktorom zvíťazili 3:1.

Darts Corner - UK Darts Superstore Hlavného turnaja sa zúčastnilo 52 hráčov, ktorí boli rozdelení do ôsmich skupín po šesť alebo sedem ľudí. V prvej skupine ako nasadená jednotka zaváhal Vindiš a napokon postúpil až z tretieho miesta. Prehral totiž s Mrenicom a Kanisom. Práve Kanis obsadil druhú priečku, keď nestačil na Budaya. Ten prehral jediný zápas, práve s Vindišom. Štvrté postupové miesto obsadil Mrenica. Druhú skupinu ovládol podľa očakávaní Zmelík, avšak veľké problémy mu narobil Červeňan, ktorý skončil na druhom mieste iba vďaka prehre s Otom, ktorá však bola najtesnejšia možná. Tretí skončil Kvasnička, ktorý prehral len s oboma spomínanými a poslednú postupovú priečku obsadil Baksay. V skupine C zvíťazil Mika, pre ktorého to bol veľmi dôležitý turnaj z dôvodu jeho nominácie na World Masters. Ten stratil jediné dva legy s bývalou majsterkou Európy Sulovskou, ktorá obsadila druhé miesto. Tretí skončil Pap a štvrtý vďaka vzájomnému zápasu Halač. Štvrtú skupinu ovládol Dudáš, ktorý stratil len tri legy. O dva ho pripravil jeho najväčší súper v skupine, Štefaňák, ktorý vďaka tejto prehre obsadil druhé miesto, a o jeden Baník, ktorý však skončil za Jakubom Sedlákom, ktorý obsadil štvrté miesto. Tretí bol Gažovič.

Skupina E patrila Váraljayovi, ktorý stratil len dva legy, po jednom s Vrankom a Harišom. Práve Vranka skončil na druhom mieste, keďže podľahol len víťazovi skupiny. Za ním skončili Rárik a Valný. Skupina F bola veľmi vyrovnaná a s jedinou prehrou skončili až traja hráči. O umiestnení teda rozhodovalo skóre a to mal najlepšie Marián Chovanec. Na druhej pozícii mali obaja hráči skóre rovnaké a rozhodol tak vzájomný zápas, v ktorom Tuharský zdolal Minarčíka. Na poslednej postupovej priečke skončil Jakubis. Rovnako zamotaná bola aj predposledná skupina, kde vďaka vzájomnému zápasu skončil prvý Garaj pred Vavrekom. Vďaka najhoršiemu skóre z tejto trojky obsadil tretie miesto Ševcov a štvrtý skončil Michal Sedlák. V poslednej skupine bol najväčším favoritom Zatko, nasadená dvojka turnaja. Ten skupinu napokon aj ovládol, keď vo výbornom zápase zdolal Žilku, ktorý vďaka tejto prehre skončil druhý. Tretí skončil Lacko a na poslednom postupovom mieste skončil Hrabko.

Do pavúka sa teda dostalo najlepších 32 šípkarov a v prvom kole sa väčšinou rodili očakávané výhry favoritov. Jedinou výnimkou bola prehra Červeňana s Rárikom. Na postup sa však poriadne nadrel Minarčík, ktorý zdolal Kanisa 4:3. Rovnakým výsledkom zvíťazil aj Gažovič nad Vavrekom. Ten však v osemfinále nestačil na Budaya, ktorý zvíťazil 4:2. Z turnaja sa porúčal aj Žilka, ktorý podľahol Zmelíkovi 4:0. Obrovskú drámu ponúkol súboj Miku s Vindišom. Hoci Mika viedol už 3:1, nedokázal zápas dotiahnuť do víťazného konca a napokon prehral 4:3. Zvyšní favoriti víťazili pomere hladko. V štvrťfinále zvíťazil Zmelík nad Budayom 4:2 a jeho semifinálovým súperom sa stal Dudáš, ktorý porazil Vindiša 4:2. V dolnej časti pavúka sa z víťazstva tešil Štefaňák, ktorý porazil Mrenicu 4:1 a nasadená dvojka Zatko, ktorý nedal žiadnu šancu Minarčíkovi. Semifinálové zápasy skončili oba zhodne 5:3 a ponúkli výborné zápasy. Prvým finalistom sa stal Dudáš, ktorý zdolal svojho partnera z dvojíc Zmelíka a v druhom semifinálovom zápase zvíťazil Štefaňák, ktorý tak pripravil Zatka o jeho návrat na miesto slovenskej jednotky. Vo finále sa napokon zrodilo prvé víťazstvo Dudáša v tejto sezóne, keď Štefaňákovi dovolil uhrať jediný leg. Pre Štefaňáka to však znamenalo návrat na tretie miesto v slovenskom rebríčku a teda istotu Winmau World Masters. Tam si okrem neho vybojovali miestenku Vindiš, Zatko a Mika. Darts Corner - UK Darts Superstore

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© WHAT A DART
Maira Gall