piatok 30. júna 2017

Veľké finále Nitrianskej šípkarskej ligy ako veľký základ niečoho ešte väčšieho ?


V sobotu 24.06. sa v Nitre konal záverečný turnaj Nitrianskej šípkarskej ligy. Už je zaužívané, že v množstve takýchto líg sa na konci odohrá turnaj TOP8 pre najlepších osem hráčov a turnaj Lucky Loser pre hráčov, ktorý sa do TOP8 nekvalifikovali. Ale turnaj v Nitre sa môže popýšiť svojou jedinečnosťou.

Turnaj sa pod názvom Veľké Finále dostal do úplne iných rozmerov a ako prvý na Slovensku si môže privlastniť prívlastok "turnaj pre divákov". Samozrejme, hráči taktiež zažili niečo absolútne nové, a ochutnali to, čo zažívajú iba profesionáli.

Ale poďme poporiadku - pretože turnaj samotný nebol celou náplňou dňa. Počas dňa prebiehal aj široký sprievodný program, ktorý zahŕňal predstavovanie 2 kníh (od Igora Hrašku a Milana Hodála), hudobné vystúpenie Radima Drinku, rôzne divácke súťaže vrátane tomboly. Taktiež bol k dispozícii malý obchod s rôznymi rekvizitami - tričká, kostýmy a mnohé iné. Diváci sa rozhodne nemohli sťažovať na nedostatok aktivít.

No teraz naspäť k tomu najdôležitejšiemu - k šípkam. Celý turnaj odmoderoval moderátor Jozef Jurík, ktorý sa prevtelil sa do známeho moderátora z PDC - Johna McDonalda a každému hráčovi pred zápasom pripravil výbornú atmosféru. Hráči zažili to, o čom každý jeden sníva - walk-on so svojou hudbou, s podávaním rúk divákom a príchodom na stage. Samozrejme, okrem všetkých zápasov TOP8 dostali možnosť sa ukázať hráči aj z turnaja Lucky Loser, aby predviedli že aj oni vedia hrať šípky. Všetky zápasy sa premietali na veľkoplošnú obrazovku, aby aj divák úplne vzadu videl na terč. Dokonca aj tí, čo sa nemohli prísť pozrieť naživo, lebo boli odcestovaní, mohli priebeh turnaja sledovať cez livestream - a to už je teda paráda.

Okrem toho sa však vyhodnotila celá liga - a že tých cien bolo veľa: Majster ligy, prvý a druhý vicemajster ligy, najlepšia žena, senior a junior a nechýbala aj cena fair-play. Taktiež aj rôzne bonusové ceny, ako napríklad najvyššie zavretie, najviac zavretí do 18. šípky a mnoho ďaľších.

Tento unikátny turnaj má teda množstvo víťazov - Juraj Vindiš sa stal víťazom TOP8, Norbert Keszi sa stal víťazom turnaja Lucky Loser. Ale tým najväčším a najpodstatnejším víťazom sa stal celý klub DC Nitra s vedením Jaroslava Opralu, ktorí nám dokázali, že na Slovensku dokážeme usporiadať turnaj na vysokej úrovni s obrovským potenciálom rásť. Nevieme sa dočkať, ako nás v Nitre prekvapia ďalšiu sezónu. My veríme, že po tejto ukážke sa na Slovensku podarí vybudovať ďalší takýto skvelý turnaj, tentokrát však už s prívlastkom svetový, aby naši hráči mohli získavať body do rebríčka WDF aj na vlastnom území !


1 komentár

  1. Tak tento turnaj sa naozaj musel vydariť, viď video: http://cetv.sk/index.php/publicistika/item/2730-region-sipky-coraz-popularnejsie

    OdpovedaťOdstrániť

© WHAT A DART
Maira Gall