utorok 6. júna 2017

Novou slovenskou jednotkou sa stal Juraj Vindiš !


V sobotu 3. júna sa konal posledný región v tejto sezóne a ten opäť zamiešal poradím v slovenskom rebríčku ! Celkovo si cestu k terčom na Slovensku našlo 62 šípkarov, najviac tradične na západe - 24. Záverečným turnajom tejto sezóny bude Slovenský pohár s poradovým číslom 5, ktorý sa uskutoční 8. júla.
Západ
Práve západ sa postaral o zmenu na poste slovenskej jednotky, keďže turnaja sa nezúčastnil v tej dobe aktuálny líder Zatko, Vindiš vedel, že v prípade účasti vo štvrťfinále, bude novým lídrom.

Konal sa aj turnaj juniorov, kde sa stretli traja hráči. Najúspešnejším z nich bol Adam Vindiš, ktorý zdolal Longauera aj Beránka. Druhé miesto obsadil Longauer, ktorý vo vzájomnom zápase zdolal Beránka.

Fotka Juraja Vindiša St.Na západe v Nitre sa stretlo 24 hráčov, ktorí boli rozdelení do štyroch skupín po šesť. V skupine A podľa očakávaní zvíťazil Vindiš, ktorý stratil jediný leg s Rajčánim. Tomu sa ušlo druhé miesto. Tretí skončil Horečný a posledné postupové miesto obsadil Hudák. Druhú skupinu ovládol podobne suverénne Bédy, ktorý taktiež stratil len leg, práve s druhým Kunákom starším. Tretí skončí Kubinyi a do osemfinále si miestenku vybojoval aj Kunák mladší. Skupina C bola asi najvyrovnanejšia, no napokon ju s jedinou prehrou ovládol Kvasnička. Tomu prehru pripravil Milan Guba, no vďaka horšiemu skóre skončil druhý. Tretie miesto obsadil junior Longauer, ktorý podľahol iba predchádzajúcim menovaným, no a štvrtý skončil Krakovský. Poslednú skupinu ovládla nasadená dvojka Keszi, hoci podľahol Drahošovi. Ten však skončil až tretí, keďže prehral s Jungom a Drinkom. Práve Jung skončil v skupine druhý a Drinka štvrtý.

V osemfinále sa prekvapenia nekonali a väčšina zápasov skončila hladko v prospech favoritov. Najvyrovnanejší bol súboj Gubu s Horečným, kde sa z víťazstva najtesnejším rozdielom tešil druhý menovaný. Hladké víťazstvá sa rodili aj v štvrťfinále. Vindiš ako nová slovenská jednotka zdolal Junga bez straty legu, Bédy zdolal Horečného 4:2. V dolnej časti pavúka zvíťazil Kvasnička s Kunákom starším 4:1 a Keszi s Rajčánim 4:0. Druhý leg na turnaji stratil Vindiš až v semifinále, kde ho oň pripravil Bédy, no na viac sa nezmohol. V druhom zápase sa zrodilo víťazstvo Kesziho bez straty legu. Finálový zápas tak ponúkol súboj nasadenej jednotky a dvojky, ktorý skončil v prospech Vindiša 5:2. Ten s priemerom 69,99 zavŕšil svoju dokonalú cestu nie len k titulu, ale aj postu slovenskej jednotky.

Stred
V tradičnej šípkarskej bašte stredného Slovenska - Banskej Štiavnici sa stretlo 16 hráčov, ktorí boli rozdelení do štyroch skupín po štyroch. Skupinu A ovládol Krajči, ktorý ani raz neprehral. Druhý skončil Horník. V druhej skupine podobným spôsobom zvíťazil Bystriansky, pred druhým Dobšovičom. Skupinu C ovládol Blazsek pred Rosíkom, no a posledné dve postupové miesta si v skupine D vybojovali Tuharský, ktorý skupinu vyhral, a Babinský.

Semifinálové zápasy boli veľmi vyrovnané, prvým finalistom sa stal Babinský, ktorý po sedem-legovej dráme porazil Rosíka. Druhý semifinálový zápas zvládol lepšie Tuharský, ktorý porazil Dobšoviča 4:2. Vo finále sa teda stretli rovnako ako v skupine Tuharský a Babinský. Víťaz zápasu sa napokon stal rovnako ako v skupine - Tuharský, finále však ponúklo veľmi vyrovnaný zápas a odohralo sa plných deväť legov !


Fotka 1.DC  Banská Štiavnica.

Východ
V Košiciach sa stretlo 22 hráčov, ktorí boli rozdelení taktiež do štyroch skupín. Prvú skupinu ovládol suverénne bez straty legu Váraljay. Druhý skončil Juraj Gerda, pred Hudákom a Milanom Gerdom. V skupine B zvíťazil Minarčík, ktorý vo vzájomnom zápase zdolal druhého Ševcova. Tretí skončil Gonda a posledné postupové miesto zabral Gavron. Tretia skupina bola rovnako ako skupina B päťčlenná a ovládol ju so stratou jediného legu Mika. Druhý skončil Vavrek. Na treťom mieste skončil o skóre Klimko pred Tomášom Gerdom. Poslednú skupinu ovládol podľa očakávaní Štefaňák, ktorý stratil jediný leg. Za ním skončil Nehila pred Baksayom. Zvyšné dve postupové miesta obsadili Fabian a Bartko.

Osemfinálové zápasy boli viacmenej suverénne, o jediné prekvapenie sa postaral Baksay, ktorý vyradil Ševcova. Hladké výsledky sa rodili aj v troch štvrťfinálových zápasoch. Váraljay zdolal bez straty legu Nehilu, Minarčík rovnako Vavreka a na záver rovnakým výsledkom zvíťazil ešte aj Štefaňák s Jurajom Gerdom. Jediný vyrovnaný zápas ponúklo duo Mika Baksay, kde sa z víťazstva najtesnejším rozdielom tešil prvý menovaný. Prvým finalistom sa po výhre 5:2 stal Váraljay, na ktorého nestačil Minarčík. Jeho súperom sa stal Štefaňák, ktorý bez straty legu zdolal Miku. Finálové priemery oboch hráčov boli veľmi podobné tým na západe, avšak zápas trval podstatne dlhšie. Z víťazstva sa napokon tešil Štefaňák s priemerom 69,99, ktorý zdolal Váraljaya s priemerom 68,24 5:4 ! Štefaňák v zápase hodil až 14x 100+ a 2x 140, zatiaľ čo Váraljay hodil "len" šesť stoviek, ktoré však vynahradil štyrmi 140 a jednou 180. Za zmienku určite stojí aj priemer na prvých deväť šípiek, ktorý mal Váraljay 84,33 zatiaľ čo Štefaňák 73,48.

Celkovo padla na východe okrem Váraljayovej 180 ešte jedna, o ktorú sa postaral Fabián. Padlo šesť zavretí nad 100, pričom o dve z nich a aj to najvyššie sa postaral Minarčík, ktorý zavrel 147. Štrnásťkrát sa zatváralo do osemnástej šípky, jediný krát zavrel do pätnástej Nehila.

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© WHAT A DART
Maira Gall