nedeľa 7. mája 2017

Juraj Vindiš premiérovo ovládol slovenský pohár !

Fotka Juraja Vindiša St.
Máme za sebou predposledné podujatie slovenského pohára v tejto sezóne. Štvrté kolo sa konalo v Domaniži a musíme smutne skonštatovať, že účasť bola podpriemerná. Napriek tomu sme však mohli vidieť kvalitne obsadení turnaj a premiérové víťazstvo Vindiša !
Cestu do Domaniže si našlo 39 šípkarov, z toho štyria juniori a žiaľ, žiadna žena. Najmenšie zastúpenie mali paradoxne regióny, kde sú šípky pravdepodobne najrozšírenejšie - Nitra a Nové Zámky. Poďme sa spoločne pozrieť na výsledky.

Do turnaja dvojíc sa prihlásilo 14 párov. V prvom kole nikto z favoritov nezaváhal a rodili sa viacmenej suverénne výhry, najvyrovnanejším bol súboj Rárika s Kubínyim, ktorí zdolali Baníka s Rózsahegyim 3:2. Ešte hladšie výsledky sa rodili v druhom kole, no o veľké prekvapenie sa postarala dvojica Váraljay, Sedlák, ktorí nepustili ani jeden leg dvojici Vindiš, Zatko ! Semifinálové zápasy boli taktiež pomerne hladké. V prvom zápase sa z víťazstva tešila dvojica Váraljay, Sedlák, ktorí zdolali Poliaka s Rosíkom. Druhú finálovú miestenku si zabezpečili Štefaňák a Minarčík, ktorí zdolali Rárika s Kubínyim. Finále vo východniarskej réžii napokon ukončil najtesnejším možným rozdielom Váraljay, ktorý sa tak postaral o víťazstvo spoločne so Sedlákom. Druhé miesto obsadil Štefaňák s Minarčíkom.

Do turnaja juniorov sa prihlásili štyria hráči. Tí ponúkli veľmi vyrovnané výsledky, čomu nasvedčuje aj konečná tabuľka, kde museli rozhodovať až vzájomné zápasy ! Vďaka nemu prvé miesto obsadil Chovanec, druhý skončil Longauer. O tretie miesto bol zase úspešnejší Klimko, ktorý vo vzájomnom zápase zdolal Vindiša.

Fotka What A Dart SK/CZ.

Hlavný turnaj bol rozdelený na osem skupín po štyroch, respektíve piatich hráčoch, z ktorých postupovali dvaja. Skupinu A podľa očakávaní ovládla nasadená jednotka Zatko, avšak o druhé miesto to bol veľmi vyrovnaný súboj. Vďaka lepšiemu skóre si však postup zabezpečil Krajči pred Sedlákom. Skupinu B ovládol Poliak, ktorý stratil jediný leg s druhým Rárikom. Postup z prvého miesta v tretej skupine si vybojoval Mika, za ktorým skončil Marián Chovanec. Ani v štvrtej skupine sa prekvapenia nerodili, podľa očakávaní ju ovládol Váraljay pred druhým Mariánom Kvasničkom. Skupina E patrila Štefaňákovi, no zaujímavejší bol súboj o druhé miesto, z ktorého sa napokon tešil Jozef Kvasnička, keď v priamom súboji o postup zdolal Fundáreka najtesnejším možným rozdielom. Asi o jediné prekvapenie v skupinách sa postaral Ševcov, ktorý nedokázal postúpiť zo šiestej skupiny. Postup si totiž vybojovala dvojica Mrenica, Hariš. V skupine G sa o prvé miesto pobila dvojica Dorin a Minarčík, z ktorého napokon vyšiel úspešnejšie prvý menovaný. Ten vo vzájomnom zápase stratil len leg, čo bola aj jeho jediný strata v celej skupine a zabezpečil si tak postup z prvého miesta. No a najsuverénnejšie prešiel skupinou Vindiš, ktorý v poslednej skupine nestratil jediný leg. Na druhom mieste skončil Tuhársky, ktorý v súboji o druhé miesto zdolal Horečného.

V pavúku už sa hrali na štyri víťazné legy, respektíve od semifinále na päť. V prvom kole sa prekvapenia nekonali, Videli sme skôr rýchle zápasy, najvyrovnanejšie zápasy ponúkli Minarčík so Zatkom, kde sa z víťazstva v pomere 4:2 tešil druhý menovaný. Rovnakým výsledkom zdolal aj Poliak Tuhárskeho či M. Kvasnička Mrenicu. Podobne hladké výsledky sa zrodili aj v štvrťfinále. Nasadená jednotka Zatko zdolal Poliaka 4:2, Váraljay vo východniarskom derby zdolal Miku 4:1 a Štefaňák stratil dva legy s M. Kvasničkom. Suverénne stále prechádzal turnajom Vindiš, ktorý prvý leg nestratil ani v zápase s Dorinom. Semifinálové zápasy skončili zhodným výsledkom 5:1. O prvý a zároveň jediný leg na turnaji pripravil Vindiša Štefaňák, na druhej strane sa zrodila suverénna výhra Váraljaya so Zatkom ! Famózny Vindiš svoju cestu napokon zavŕšil vo finále, keď výsledkom 5:0 zdolal Váraljaya, pričom zatváral trikrát 17. šípkou, raz šestnástou a raz dvadsiatou, čo znamenalo víťazný priemer 86,4 !

Fotka Juraja Vindiša St.

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© WHAT A DART
Maira Gall