pondelok 24. apríla 2017

Región 5 prepisoval historické tabuľky!


Máme za sebou v poradí piaty región sezóny. Tentokrát sa všetky tri turnaje konali v rovnaký deň, poďme sa teda pozrieť spoločne na výsledky.
Západ

Región Západ sa po prvý raz konal v Nových Zámkoch a účasť potvrdila, že to bolo správne rozhodnutie - 49 ľudí. Rekord však žiaľ nepadol, naďalej ho drží Región Západ v Dubnici z roku 2013, keď tam prišlo až 52 hráčov.

Na turnaj sa dostavili 4 ženy a 4 juniori, čiže obidve kategórie mali po dlhšej dobe aj vlastný turnaj ktorý sa rátal do rebríčka. Turnaj žien vyhrala Monika Krupová s 3 víťazstvami, za ktorou sa zoradili Pilková, Holá a Šafárová - každá s jednou výhrou. Turnaj juniorov vyhral Oliver Longauer, ktorý taktiež zvládol prejsť turnajom s tromi výhrami. Za ním sa umiestnili Vindiš, Šafár a Václav.

Turnaj mužov sa hral v 8 skupinách po 6 a 7 hráčov, z ktorej postupovali 4 najlepší. Jediným nasadeným hráčom, ktorý nepostúpil bol Marek Hlavatý, ktorý v skupine skončil na 5.mieste. Naopak, v skupine D s nasadeným Milošom Bédym sa podarilo Lukášovi Gubovi nečakane skupinu vyhrať, keď porazil nasadeného 2-0. Inak sa však žiadne prekvapenia nekonali a všetci nasadení postúpili z prvého alebo druhého miesta. Zo žien sa nepodarilo postúpiť zo skupiny ani jednej, z juniorov sa tak podarilo iba Longauerovi, a to zo štvrtého miesta.

V šestnásť-finále sa najviac očakával zápas medzi Kvasničkom a domácim Jungom, ktorý nakoniec nasadenú 6 zdolal po výsledku 3-2. Ostatní nasadení prešli cez prvé vyraďovacie kolo bez vážnejších problémov. V osemfinále však začali vypadávať známe mená - Norbert Keszi v domácom derby proti Vladimírovi Polákovi prehral 3-2, tak isto ako aj víťaz skupiny Jakub Sedlák, ktorý prehral s Jozefom Kosibom. Od štvrťfinále sme mohli vidieť už len relatívne jednoznačné zápasy, kde porazený vždy uhral maximálne leg. Najväčší favoriti na víťazstvo Zatko s Vindišom prešli cez svojich súperov bez straty legu, Luboš Pivarč porazil Miloša Bédyho taktiež 3-0 a Vladimír Polák ako najväčšie prekvapenie turnaja pokračoval vo výborných výkonoch a prešiel cez Teméšiho 3-1.

Žiaľ jeho cesta skončila v semifinále, keď narazil na Zatka, ktorý ho zastavil po výsledku 4-1. V spodnej časti pavúka šokujúco nevyrovnaným výsledkom 4-0 vyhral Luboš Pivarč nad Jurajom Vindišom. Vo finále sme znovu videli výsledok 4-0, ktorým si víťazstvo na turnaji opäť zaistil Vladimír Zatko. Finálový priemer Pivarča bol 62,90, Zatkov priemer 66,07.
Fotka Andreja Junga.


Stred

Regiónu Stred v Banskej Štiavnici sa zúčastnilo 18 hráčov v 4 skupinách po 4 a 5 hráčov, odkiaľ postupovali 2 najlepší. Turnaj žien ani juniorov sa nekonal, čo je však na strednom Slovensku žiaľ už skôr tradíciou.

Fotka 1.DC  Banská Štiavnica.Hneď po skupinách vypadli dvaja nasadení hráči - Blaszek s Hanzom. Naopak jediný junior na turnaji Ivan Gallus zo svojej skupiny postúpil z druhého miesta.

V hornej časti pavúka sme videli v štvrťfinále vyrovnané výsledky, keď obidva zápasy skončili najtesnejším rozdielom - Krajčí ako nasadená jednotka vypadol s Mäčkom a Babinský prehral s Horníkom. Naopak v dolnej časti pavúka sme videli jednoznačné výsledky, keď Matej Rosík vyhral proti Hrdličkovi 3-0 a Tuharský zvládol svoj zápas s juniorom Gallusom taktiež 3-0.

V semifinále si výsledky horná a dolná časť pavúka vymenila - v hornej časti jednoznačne vyhral Horník s Mäčkom 3-0, v dolnej časti po vyrovnanom výsledku vypadol aj posledný nasadený hráč v turnaji Tuharský s Rosíkom 3-2.  Vo finále však už Rosík nestačil na Horníka a prehral 1-4.

K dispozícii je posledný leg finálového zápasu:
Východ

No a na záver tu máme tradične región z východného Slovenska, ktorý sa konal v Bardejove. Zúčastnilo sa 23 hráčov, ktorí boli rozdelení do štyroch skupín po 5-6 hráčov, odkiaľ postupovali prví štyria.

V skupinách sa moc prekvapení neudialo, prvú ovládol podľa očakávaní Štefaňák, ktorý stratil jediný leg. Tesne za postupovou hranicou skončil Vanta, no a posledné miesto v skupine obsadila jedna z dvoch žien Czupperová. Skupinu B ovládol Tipul, ktorý však raz zaváhal a o skóre tak skončil pred Hrušovičom. V tretej skupine zvíťazil Varvrek, ktorý zdolal druhého Miku. Posledné postupové miesto obsadil Minarčík, no a tesne za ním skončila druhá žena - Vošková. Poslednú skupinu ovládol Váraljay, ktorý nestratil ani leg a podľa očakávaní sa tak umiestnil na prvom mieste. Čierny Peter ostal v rukách Popjaka, ktorý obsadil jediné nepostupové miesto.

V pavúku sa hralo na štyri víťazné legy, pričom prvé kolo prebehlo pomerne hladko. Najväčšiu drámu ponukol súboj Vavreka so Staněkom, kde zvíťazil prvý menovaný najtesnejším rozdelom. Vďaka zlému umiestneniu v skupinu nám osemfinále ponúkol aj veľmi kvalitný súboj Váraljaya s Minarčíkom, kde sa však z víťazstva tešil suverénny Váraljay. Napokon sa však pre neho stalo konečnou štvrťfinále, kde nestačil na Ševcova, ktorý zvíťazil v pomerme 4-2. Z pavúka sa porúčali aj Beňo, Tipul a Baksay.

Zo semifinálových zápasov boli vedené aj štatistiky, takže sa na tieto zápasy môžeme pozrieť bližšie. V prvom zápase to bolo veľmi tesné víťazstvo Štefaňáka, ktorý zdolal Miku 5-4. Víťazný priemer bol 73,97, pričom na prvých deväť šípiek to bolo 82,33. Milan hodil deväť 100+ a šesť 140+ ! Mikov priemer bol 72,44, na prvých deväť 73,22 a hodil jedenásť stoviek. Najvyššie zavretie bolo 64 od Štefaňáka a 60 od Miku. Druhé semifinále ovládol Ševcov, ktorý zdolal 5-3 Vavreka. Ševcov hodil 12x 100+ a jednu 140, Vavrek jednu 180, päť 100+ a tri 140+. Víťazný priemer bol 69,49, hoci na prvých deväť to bolo 82,96, Vavrekov priemer bol 69,21, na prvých deväť šípiek 78,79 !

Vo finále sme mali možnosť vidieť krásne šípky. Štefaňák hodil deväť 100+, päť 140+ a dve 180! Jeho priemer na prvých deväť šípiek sa vyšplhal na svetových 105,39 a celkový priemer bol 85,79, za čo by sa rozhodne nemusel hanbiť ani na PDC European Tour. Ševcov zahral tiež slušný priemer - konkrétne 74,67 na prvých deväť šípiek a 72,18 bol celkový priemer - to však na Milana nestačilo a prehral 5-1.

Celkovo bolo v Bardejove k videniu až devätnásť 180 a jedna 171. O najvyššie zavretie sa postaral Váraljay, ktorý zavrel 142. Okrem toho bolo ešte ďalších sedem zavretí nad 100, pričom až o štyri sa postaral Mika ! Obrovskú kvalitu tohto turnaja dokazuje aj desať zavretí do 15 šípky a 37 zavretí do 18 šípky ! Na východe sa teda zrejme hráči pripravujú na blízku kvalifikáciu European Tour, ktorá sa koná už 29.4 v Poľsku !

Celkovo sa teda turnajov región zúčastnilo 90 hráčov, čo je najväčšia účasť tohto roku. Vďačíme za to hlavne turnaju v Nových Zámkoch, ktorého sa zúčastnilo množstvo domácich hráčov a hráčov z Nitry. Na druhej strane republiky v Bardejove Štefaňák zaznamenal historicky najvyšší zaznamenaný priemer na Slovensku. Zaujímavosťou je, že Štefaňák bol jeho držiteľom aj pred tým, ale prekonal ho so slušným náskokom 5 bodov na tri šípky.Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© WHAT A DART
Maira Gall