nedeľa 26. februára 2017

Do druhej polovice sezóny sme vstúpili regiónom 4 !


Tentokrát sa neodohrali všetky tri turnaje v jeden deň, prípadne víkend, pretože na východe si ho odložili až na začiatok apríla. Okrem toho sa v neďalekej Budapešti konala kvalifikácia na tri podujatia European Tour. Tá sa však napokon zaobišla bez slovenskej účasti a regióny sa tak tešili plnej účasti.

Západ
Na západe bola už tradične veľmi vysoká účasť. Stretlo sa tu 34 hráčov, ktorí boli rozdelení do ôsmich skupín po štyroch, respektíve piatich. V skupine A opäť dominoval úradujúci majster Slovensko Zatko, ktorý s prehľadom postúpil, no o veľké prekvapenie sa postaral najmladší junior Adam Vindiš, ktorý mu zobral leg. Na druhom mieste potom podľa očakávaní postúpil ďalší junior Oliver Longauer. V skupine B zvíťazil Marián Kvasnička, za ktorým skončil Veselovský, ktorý prehral jediné legy práve s víťazom skupiny. Aj skupina C mala podobný priebeh, kde zvíťazil Marcel Luhový so stratou len dvoch legov. Druhé postupové miesto obsadil Pavel Kozák, prekvapenie turnaja. Skupina D bola päťčlenná, pričom v nej bola aj jedna z dvoch žien, ktoré sa turnaja zúčastnili - Ozorovská. Podľa očakávaní vyhral skupinu bez problémov Keszi, no v boji o druhé miesto to bolo zaujímavejšie. Napokon postúpil skúsenejší Kanis, ktorý vo vzájomnom súboji zdolal Labudu. Favorit nezaváhal ani v skupine E, keď Bédy prehral len tri legy. Druhé miesto si vybojoval Červeňan, ktorý okrem zápasu s víťazom skupiny stratil len dva legy. V skupine F sa konal obrovský boj o prvé miesto, v ktorom bol napokon úspešnejší Putnok, ktorý zdolal druhého Hlavatého 3:2. Predposlednú skupinu vyhral ako jediný bez straty legu Žilka. Za ním skončil Ježík. Okrem toho sa v tejto skupine nachádzala druhá žena - Kolandrová. No a v skupine H sa zase nachádzala nasadená dvojka turnaja Juraj Vindiš. Ten prešiel skupinou so stratou dvoch legov, ktoré prehral s Rárikom, ktorý napokon skončil len tesne druhý.

Do pavúka teda postúpilo 16 najlepších, ktorí si to rozdali v zápasoch na štyri víťazné legy. Do štvrťfinále postúpil Zatko, ktorý zdolal Ježíka 4:2. Tam ho čakal Rárik, ktorý zdolal Kvasničku hladko 4:1. Druhú dvojicu utvorili Červeňan a Keszi. Tí zdolali v osemfinále Luhového, respektíve Hlavatého. O veľké prekvapenie sa postaral Kozák, ktorý v dramatickom súboji vyradil Bédyho. Jeho súperom v ďalšom kole bol Putnok, ktorý zdolal Kanisa 4:0. Poslednú dvojicu utvorili po hladkých výhrach Žilka a Vindiš. Štvrťfinálové zápasy na oboch koncoch pavúka boli jednoznačné v prospech favoritov. Zatko zdolal Rárika 4:0 a rovnakým výsledkom vyhral aj Vindiš na Žilkom. V strede to bolo vyrovnanejšie, Červeňan zdolal Kesziho 4:2 a ďalší sedem-legový zápas odohral Kozák, ktorý tentokrát vyradil Putnoka. Všetky tri zvyšné zápasy turnaja skončili rovnakým výsledkom 5:2. V prvom semifinále týmto pomerom zdolal Zatko Červeňana. V druhom súboji zase prekvapenie turnaja, Kozák, porazil Vindiša. Vo finále sa už však prekvapenie nekonalo a ďalší triumf si na konto pripísal Zatko.

Fotka Juraja Vindiša St.

Stred
Na strednom Slovensku sa už tradične zišiel podstatne menší počet hráčov v Banskej Štiavnici, tentokrát sa zúčastnilo len 16 šípkarov. Tí boli rozdelení do štyroch skupín po štyroch. V skupine A zvíťazil Krajči napriek tomu, že prehral zápas s druhým Dobšovičom. O skóre skončil napokon tesne pred bránou play-off Totkovič. Skupinou B prešiel bez prehry Mäčko, hoci stratil štyri legy. Za ním si druhé postupové miesto vybojoval Mydlo, no treba povedať, že to bola veľmi vyrovnaná skupina a všetky zápasy končili tesne. V tretej skupine zvíťazil Rell, ktorý vo vzájomnom zápase zdolal Hanzu, ktorý tak skončil na druhom mieste. Poslednou skupinou prešiel suverénne Tuhársky bez straty jediného legu. Druhé miesto si napokon zabezpečil Lacko.

Štvrťfinálové súboje boli pomerne suverénne. Ako nasadená jednotka zvíťazil Krajči nad Lackom 4:1. Na nulu zvíťazil Mäčko, ktorého súperom bol Hanza a rovnakým štýlom vyhral aj Tuhársky s Dobšovičom. Najvyrovnanejším zápasom bol súboj Rella s Mydlom, ktorý skončil úspešnejšie pre prvého menovaného pomerom 4:2. Semifinálovými súbojmi prešli úspešnejšie Krajči, ktorý zdolal Mäčka a Tuhársky, na ktorého nestačil Rell. Finále napokon ponúklo fantastický súboj oboch hráčov, ktorý skončil najtesnejším rozdielom 5:4 v prospech Krajčiho !

Fotka používateľa 1.DC  Banská Štiavnica.

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© WHAT A DART
Maira Gall