štvrtok 26. januára 2017

Unibert Masters 2017 - Ako vstúpi do nového roka Michael van Gerwen ?


Nový rok v PDC tradične odštartuje turnaj Masters v Milton Keynes. Oproti minulému roku sa zmenila značná časť účastníkov, tak sa poďme pozrieť na to, ako to bude tento rok vyzerať.
Na začiatok treba spomenúť, že ide o jeden z mála turnajov, možno dokonca jediný, v ktorom nenarástlo prize money. Celková dotácia je teda už tretí rok 200 000 libier, z ktorých prípadne viac ako štvrtina víťazovi. Jedná sa ešte len o piaty ročník tohto turnaja, pričom tituly držia Phil Taylor, James Wade a posledné dva roky sa tu podarilo zvíťaziť Michaelovi van Gerwenovi.

Do turnaja bolo pozvaných najlepších 16 hráčov celkového rebríčka, čo znamená premiérovú účasť Suljovića či van de Pasa na tomto podujatí. Všetci hráči sú nasadení pod rovnakým číslom akým je ich pozícia v rebríčku a vďaka niektorým hráčom nás čakajú dramatické súboje hneď v prvom kole.To sa hrá na 10 víťazných legov.

V hornej časti pavúka sa stretne van Gerwen s Whitlockom. Wizard na van Gerwena vie zahrať, čo sa potvrdilo už viackrát a hoci takmer vždy prehral, minimálne mu to aspoň poriadne znepríjemnil, o čo by sa mohol postarať aj tentokrát. Súperom víťaza z tohto zápasu zase bude víťaz súboja Suljović - Klaasen. Veľmi ťažký los má Benito van de Pas, ktorý sa stretne hneď v prvom kole s vicemajstrom sveta - Garym Andersonom. Treba však povedať, že na tomto turnaji ani ľahký los neexistuje, keďže je v ňom len to najlepšie, čo PDC ponúka. Zápasom prvého kola bude ale určite súboj Chisnalla s van Barneveldom. Holandský hráč sa ku koncu roku prezentoval fantastickými výkonmi a ak na ne nadviaže, mohol by Chizzyho veľmi potrápiť. Samozrejme veľmi záleží aj na Chizzyho vyspatí, pretože je známy svojim zatváraním, keď jeden deň nedokáže nič a na druhý deň zase zavrie všetko prvou šípkou. Pravdepodobne posledný rok na profesionálnom okruhu odštartuje Phil Taylor v zápase s Michaelom Smithom, kde je jasným favoritom, no zaujímavejšie to bude v druhom kole, kde sa stretne pravdepodobne s Wrightom !

Celý turnaj je rozdelený do troch dní, pričom dva z nich zaberú zápasy prvého kola a zvyšok sa odohrá v jeden deň. Obháji podľa vás do tretice titul Michael van Gerwen alebo ho niekto prekvapí hneď na prvom turnaji sezóny ?

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© WHAT A DART
Maira Gall