nedeľa 22. januára 2017

Slovenský Pohár 3 - šokujúce výsledky favoritov

Fotka Juraja Vindiša St.
Konalo sa ďalšie kolo druhého najpodstatnejšieho turnaja na Slovensku ! Slovenský pohár 3 opäť priniesol viacero prekvapivých výsledkov. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.
Začneme turnajom dvojíc. Tam sa prihlásilo 21 párov, z toho jeden medzinárodný - slovensko-belgická dvojica Pap/Pittoors. Bohužiaľ však vypadli hneď v prvom zápase, keď narazili na silnú dvojicu Váraljay/Karabinoš. Do finále sa dostala už klasicky dvojica Zatko/Vindiš, no ich súpermi bolo prekvapenie turnaja - Mäčko/Rárik. Tento pár vznikol priamo na mieste, a nakoniec sa z nich vykľula silná dvojka, ktorá dokráčala až do finále, keď porazili aj napríklad pár Minarčík st./Štefaňák. Nakoniec však podhorianska dvojica Zatko/Vindiš potvrdila kvalitu a vyhrala jasne 3:0.

Tradične malý záujem bol opäť o juniorský turnaj. Tentokrát sa dostavili iba 3 juniori, ktorí odohrali jednu skupinu o víťaza. Zvíťazil Longauer pred Horniakovou a Beránkom. Nehralo sa však o body, čo znamenalo návrat Klimka na prvé miesto v rebríčku. Ešte horšie bol na tom turnaj žien, do ktorého sa prihlásili len dve, čo znamenalo, že sa o pohár ani nehralo. Snáď sa tieto dve kategórie nejako rozšíria, pretože už tu strácame veľa v porovnaní napríklad s Českom, kde sa juniorské turnaje hrávajú pravidelne.

Poďme ale už na to najpodstatnejšie - turnaj mužov. Do turnaja mužov sa prihlásilo 61 hráčov, ktorí boli rozdelený do 16 skupín po 3 až 4 hráčoch, kde z každej skupiny postupovali dvaja hráči. V najlepšej 32 sme mali možnosť vidieť 3 zápasy, ktoré stoja za zmienku - v prvom Štefaňák prehral 3:4 s Karabinošom, v druhom sme videli bardejovské derby medzi Ševcovom a Mikom, kde sa tešil Mika taktiež po výsledku 4:3. V treťom vypadol Bédy s Hájkom po prehre 4:2 a opäť klesol v slovenskom rebríčku.

V osemfináke sa odohralo viacero veľmi pekných a vyrovnaných zápasov. Zatko nevyužil možnosť zvýšiť svoj náskok pred Štefaňákom, keď vypadol s  Váraljayom po výsledku 4:2. Ďalej sa dostal aj Hájek, ktorý zvládol ďalší ťažký zápas - porazil Škantára výsledkom 4:3. Mika zvládol medzinárodný zápas proti belgickému šípkarovi Pittoorsovi v pomere 4:2 a  premožiteľ Štefaňáka, Karabinoš, nezvládol ďalší zápas a  po prehre 3:4 s Bartošom sa s turnajom rozlúčil.

V štvrťfinále si Váraljay poradil s Keszim 4:2, čo z neho spravilo najväčšieho favorita pre zisk titulu na tomto turnaji. Hájek zvládol ďalší zápas, keď vyhral s Mikulášim 4:2. Veľmi ťažký los mal Mika, ktorý na to doplatil v ďalšom zápase, keď už nestačil na Vindiša a prehral len tesne 4:3. Suverénne prešiel štvrťfinálovým zápasom Minarčík, keď nestratil jediný leg.

Semifinálové zápasy boli jasne v podaní neskorších finalistov. Váraljay dovolil Hájkovi uhrať jediný leg, no ten napriek tomu potvrdil svoje kvality. V aktuálnom rebríčku má totiž len dva turnaje - MSR a tento turnaj a napriek tomu je v najlepšej dvadsiatke. V druhom zápase sfúkol Vindiš Minarčíka 5:0.

Vo finále sa však žiaľ žiadny dramatický zápas nekonal a Váraljay zvíťazil 5:0 a pripísal si tak dôležité body do rebríčka, ktorého vyniesli už na šieste miesto. Podobne ako Hájkovi mu však taktiež chýba viacero turnajov a my môžeme len tipovať, kde by sa asi nachádzal pri plnej účasti.

Budúci víkend sa konajú turnaje v Rumunsku, ktoré sú započítavané do rebríčka BDO, o dva týždne sa potom koná druhé kolo tímovej kvalifikácie a potom ďalší región.

1 komentár

© WHAT A DART
Maira Gall