pondelok 7. novembra 2016

Zastaví niekto rozbehnutého van Gerwena ?Po týždni sme tu mali ďalší z major turnajov organizácie PDC, tentokrát World Series of Darts Finals, kam sa pozrela osmička pravidelných účastníkov a ďalších 16 kvalifikovaných alebo pozvaných hráčov. Celkovo sa hralo o 155 000 libier, pričom víťaz si z nich odniesol asi pätinu.
Titul na World Series of Darts Finals obhajoval Michael van Gerwen, ktorý tak bol držiteľom všetkých major titulov, s výnimkou toho najdôležitejšieho - majstrovského. Ako jeden zo stálej osmičky celej tejto série nastúpil až v druhom kole, teda večernej session prvého dňa. Prvý deň odštartoval nemecký talent Max Hopp a španielska hviezda Cristo Reyes. Hneď prvý zápas ponúkol obrovskú drámu, so šťastnejším koncom pre skúsenejšieho Španiela. Druhým zápasom pokračovali dvaja nádejní hráči - Michael Smith a Benito van de Pas. Bol to skôr zápas bez favorita, hoci Smith sa tento rok zúčastnil aj Premier League, jeho účasť tam však skôr bola zbytočne silená a rozhodne tam nemal čo hľadať, rovnako ako Thornton. Benito predviedol omnoho lepší výkon a Bully Boya bez problémov vyradil. Vynikajúci zápas ponúkla dvojica Klaasen a Huybrechts, kde sa z víťazstva tešil druhý menovaný. Kim napriek nie moc dobrému zatvárania zvíťazil najtesnejším rozdielom . Rovnakým výsledkom skončil aj zápas medzi Dolanom a Whitlockom, pričom austrálsky hráč potvrdil formu a dokázal víťazné misky váh na svoju stranu. Bez šance odišiel zo zápasu so Suljovićom Thornton, napriek tomu, že hodil štyri 180, prehral 6:0. Dvoma najväčšími outsidermi boli zrejme Joe Murnan a Joe Cullen, no napokon sa z toho vyvinulo asi najväčšie prekvapenie turnaja, o tom však neskôr. Opäť ďalší jedenásť-legový zápas, najmä kvôli zlému zatváraniu, no Cullen predviedol vynikajúci výkon, keď hodil štyri 180 a až desaťkrát 140+. Predposledným zápasom poobedia bol súboj Prica a Beatona. Tu si lepšie viedol welšský hráč, ktorý bol v závere legov nezastaviteľný a jeho úspešnosť pri zatváraní - 85% bola naozaj fantastická. Z posledného zápasu sa podľa predpokladov do ďalšieho kola dostal Daryl Gurney, ktorý bez problémov zdolal Payna 6:3.
Večernú session otvorili Adrian Lewis a Cristo Reyes. Cristo žiaľ nenadviazal na svoj poobedný výkon a tak Jackpot takmer bez problémov postúpil do ďalšieho kola. O veľký prekvapenie sa postaral Benito van de Pas, ktorý už dlhšiu dobu trápi aj top hráčov z rebríčka. Tentokrát po obrovskej dráme vyradil Jamesa Wada. Obaja hráči sa však trápili najmä pri zatváraní. Slabé s dobrými výkonmi strieda Dave Chisnall. Bohužiaľ ten dobrý si odniesol Kim Huybrechts, keď Chizzy s fantastickým priemerom takmer 113 vyprevadil veľmi dobre hrajúceho Kima, ktorého priemer bol tiež nad 100. Katastrofálny výkon podal Raymond van Barneveld, ktorý sa neustále v rebríčku prepadáva hlbšie a hlbšie. V sobotu nestačil na Whitlocka, ktorý hrá opäť s chuťou a podáva vynikajúce výkony. Znova po týždni sa stretli Phil Taylor  a Mensur Suljović. The Power však teraz prekvapenie nepripustil a napr k tomu, že prehrával 3:1, vyhral päť legov v rade a Mensura vyradil. V novom šate nastúpil na zápas Gary Anderson, ktorý sa v poslednej dobe mierne trápi. Zmeniť to chcel s novými šípkami a okuliarmi, no bohužiaľ mu ani to nepomohlo a vypadol s Cullenom, ktorý sa stal zrejme najväčším prekvapením turnaja. Rovnako po týždni sa stretli aj van Gerwen a welšský "rambo" Gerwyn Price. Tentokrát však Price vzdoroval omnoho dlhšie, najmä kvôli veľmi zlému zatváraniu van Gerwena. Ten sa už tradične slabšie rozbieha, no potom je po zbytok turnaju nezastaviteľný. Bez problémov postúpil Peter Wright, ktorý zdolal Daryla Gurneyho 6:3 a ako takmer vždy, postúpil medzi osmičku najlepších.

Štvrťfinálové zápasy už sa hrali na desať víťazných legov. Odštartovali ich Dave Chisnall a Adrian Lewis. Chizzy pokračoval vo vynikajúcom výkone zo soboty, hodil tri 180, zavrel trikrát nad 100 a bez väčších problémov vyradil Jackpota z hry. Na van Gerwena opäť čakal Whitlock, tentokrát to však nebola dráma ako v ich predchádzajúcich zápasoch, ale skôr exibícia v podaní holandského hráča. Ten nedovolil Whitlockovi uhrať ani jediný leg a s vynikajúcim priemerom, atakujúcim 110 postúpil do semifinále. Konečná zastávka to bola aj pre van de Pasa, ktorý nestačil na Taylora a ten takmer bez problémov postúpil do ďalšieho kola. Obrovský rozdiel medzi nimi bol v počte hodených 100+, ktorých hodil Phil až 19 ! Vypadol aj Joe Cullen, ktorý nestačil na Wrighta, no Joe mu bol rovnocenným súperom, najmä kvôli zlému zatváraniu Snakebita, ktorý napriek tomu, že sedem 180 a šestnásťkrát 140+, zvíťazil iba 10:7. Žiaľ, v spanilej jazde skončil Chizzy v semifinále, kedy predviedol asi svoj najhorší výkon turnaja, opäť horšie zatváranie a van Gerwenovi tak nekládol v postupe do finále takmer žiadny odpor. Semifinálový súboj nezvládol ani Phil Taylor, ktorý viedol už 8:10, no napokon to Wright dokázal otočiť a zvíťazil 11:10. Obaja hrali však vynikajúco, mali priemer nad 100 a Wright hodil až neuveriteľných trinásť 180. Vynikajúci bol aj finálový zápas, v ktorom však obom hráčom moc nešlo zatváranie. Mighty Mike viedol už 10:6, no napokon Peter dokázal upraviť na 10:9, čo však bolo konečné a van Gerwen napokon získal rozhodujúci jedenásty bod.

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© WHAT A DART
Maira Gall